Як правильно приготувати рис для суші?

Як павильно приготувати рис для суші

Перше, що необхідно – це визначити співвідношення «рис-вода».

Так ось, при варінні рису для суші ідеальне співвідношення рису до води має бути 1:1 або 1:1,1 – за обсягом, а не за вагою (це важливо!). Це означає, що якщо ви готуєте чашку рису, то ви готуєте її з тією ж чашкою води. Але перед тим, як варити потрібно добре промити рис до прозорості води, намагаючись не пошкодити жодного рисового зернятка.

Помилка №1. Надто м’який рис.

Дуже часто люди готують надто м’який рис для суші. А все це відбувається тому, що готували його із великою кількістю води.

Важливо!
Пам`ятайте, що рис, який ви приготуєте для суші, потім буде змішаний з рідиною (оцет для суші). А це означає, що рис має бути приготовлений досить твердим.

Коли рис приготований таким чином, може здаватися, що він трохи твердий, але насправді ідеально підходить для суші.

Друге – як і скільки варити рис для суші.

Поставте каструлю на середній вогонь, накрийте кришкою і не піднімайте до закінчення приготування. З моменту кипіння рис буде готовий за 15 хвилин. Після цього каструлю можна накрити рушником і кришкою, так залишити ще хвилин на 5-10, щоб пішла зайва волога.

Прочитайте

Чому рис не прилипає до рук суші-кухаря?

Третє – як заправити рис для суші.

Необхідно дотриматися пропорцій оцту, солі та цукру.
Пропорції розраховуються, виходячи з кількості рису. Наприклад, якщо у вас 250 г рису, потрібно 42 мл оцту для рису, 13 г цукру і 7 г солі.

Помилка №2. Занадто багато оцту.

Якщо додати оцту більше, ніж потрібно, то рис стане дуже рідким і втратить клейкість, а через це буде важко надати хорошу форму для ролів або нігірі.

Порада!
Перед змішуванням оцту з рисом переконайтеся, що цукор та сіль повністю розчинені в оцті. Для цього можна ненадовго залишити цю суміш, або, щоб пришвидчити цей процес, можна нагріти, але не вище 50°C. В іншому випадку оцет втратить свою кислинку. Тож ніякого кип’ятіння!