5 основних різновидів суші-ролів

5 основних видів суші-ролів фестиваль суши

Суші – одна з найпопулярніших страв японської кухні, яку обов’язково варто спробувати. Найкраще в суші те, що доступний широкий вибір різновидів суші, тому вам ніколи не набридне один і той самий смак знову і знову. Є п’ять основних видів суші, які ви знайдете в меню. Ознайомтеся з деякими основними видами суші-ролів.

Нігірі

Нігірі суші

Нігірі суші є найбільш традиційною формою суші, яку ви побачите. Цей вид вважається одним з найпопулярніших. Нігірі означає “стискання”. Це один із небагатьох видів, який не має норі, тобто морських водоростей, які служать обгорткою. Цей тип суші складається з однієї начинки (за вашим вибором), покладеної на віджатий долонею шматочок рису для суші. Переважно довгастої форми.

Іноді кухар суші може також додати тамаго (риб’ячу ікру) або інші види овочів. Риба в нігірі майже завжди сира. Прикладами є сирий тунець, лосось, альбакор і жовтохвіст. Інші морепродукти, такі як креветки та вугор, зазвичай змащують маслом, відварюють або готують на грилі перед додаванням до рису.

Деякі кухарі суші додають невелику кількість васабі між рибою та рисом як гарнір. Але цей вид суші частіше подається з соєвим соусом для занурення.

Сашимі

Сашимі

Сашимі — це тонко нарізані сирі морепродукти, як правило, риба, нарізані тонкими шматочками, які подаються без рису.

Сашимі найчастіше готують з тунця, але також можна готувати з іншою популярною рибою, як-от: морський лящ, камбала, лосось, креветки, кальмари, скумбрія, восьминіг, жовтохвіст, морські гребінці, морський їжак. Зазвичай сашимі подають на тарілці з льодом.

Макі

festival sushi Макі

Макі суші є поширеним видом суші у всьому світі. Цей різновид суші може складатися з різних інгредієнтів, таких як риба, морепродукти, овочі, яйця та рис для суші. Усі ці інгредієнти згортаються разом в норі. Потім суші-роли нарізають на шматочки перед подачею. Зазвичай їх смакують з соєвим соусом, хоча можна додавати і інші за смаком. До речі, цей вид суші ви легко можете приготувати самі в домашніх умовах.

Урамакі

фестиваль суши Урамакі

Урамакі — один із класичних суші-ролів у традиційній японській кухні, а також один із п’яти традиційних суші-ролів. Термін дослівно перекладається як рулет «навиворіт», від чого він і отримав свою назву. Тому багато людей називають урамакі «ролами навиворіт». Він відрізняється від інших макі тим, що рис знаходиться зовні, а норі – всередині навколо начинки. Начинкою може бути риба, м’ясо та овочі на ваш вибір. Зверху притрушений смаженим кунжутом чи ікрою. Під час приготування урамакі важливо використовувати поліетиленову плівку, щоб рис не прилипав до килимка для суші.

Радимо прочитати

Чому рис не прилипає до рук суші-кухаря?

Гункан суші

фестиваль суши Гункан суші

Гункан суші означає овальний, а з японської перекладається як корабель, і дійсно, з першого погляду схожий на силует чорного корабля. Гункан складається з листів водоростей норі, обгорнутих навколо кульки рису, у самому верху якого залишається місце для заправки. Для суші гункан існує ціла низка начинок. Це в основному залежить від особистих уподобань і смаку. Найпоширенішими інгредієнтами для цього виду суші є ікра лосося, ікра летючої риби та ікра морського їжака.

Радимо прочитати

Що таке норі та Чим вони корисні?
,