7 цікавих фактів про суші

Сім фактів про суші

Ті, хто не знайомий з суші, можуть поставити питання, що таке суші і чому світ божеволіє по крихітних шматочках риби і рису.

Якщо ви новачок у суші або мало знаєте про японський делікатес, то ось кілька цікавих фактів:

1. Суші, як вулична дешева їжа.

Був час, коли суші не вважалися делікатесом у вишуканих ресторанах. Продаж цієї дешевої їжі почався у вуличних кіосках, щоб люди, які не мали часу сісти та поїсти, могли швидко пообідати.

2. Суші беруть свій початок в Азії.

Хоча вважається, що суші — це традиційна японська страва, але коріннями вона сягає Південно-Східної Азії.

Нарезуси (суші) виникли в деяких регіонах уздовж річки Меконг в результаті ферментації риби шляхом загортання її в кислий рис. Потім він потрапив до Китаю, перш ніж зрештою перетворився на суші в Японії.

Радимо прочитайте статтю: Історія суші

3. Зелена паста чи васабі.

Традиційна тарілка суші матиме зелену пасту, відому як васабі, або японський хрін. Цю приправу отримують з кореневища рослини васабі. Та, на жаль, частіше нам подають підробку. Його замінюють звичайним хроном, кукурудзяним крохмалем, гірчичним борошном та зеленим барвником.

До речі, васабі використовується в суші для знищення паразитів та мікробів у сирій рибі. Таким чином, це робить страву безпечною для вживання.

4. Спочатку рис не був частиною суші

Хоча сьогодні неможливо уявити суші без рису, спочатку рис ніколи не їли, а використовували лише для ферментації риби. Це допомогло добитися смаку умамі, а коли ферментацію було завершено, рис викидали і вживали тільки рибу.

5. Норі. Чим темніше, тим краще

Чим темніший колір норі, тим краще. Перед вживанням продукт зазвичай обсмажують або підсмажують. Однак часто це роблять перед упаковкою, внаслідок чого він із темно-червоного, пурпурного або майже чорного перетворюється на темно-зелений.

6. Суші – корисні?

Так!

Якщо вам цікаві факти про харчову цінність суші, ви будете раді дізнатися, що вони корисні. Найбільш очевидною поживною речовиною є омега-3 жирні кислоти, корисний для серця жир, який міститься у більшості видів риби та морепродуктів.

7. У суші свято.

18 червня 2009 року відзначили Перший Міжнародний день суші. Це свято було створено з однієї простої причини: спонукати людей у всьому світі їсти більше суші!

,